В Івано-Франківську презентували Перший добровольчий мобільний шпиталь

Медиків Івано-Франківщини закликають долучатися до Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова і допомагати бійцям та цивільним на Сході України. Двоє прикарпатців, які вже працювали у ньому, отримали почесні відзнаки.

В Івано-Франківську 22 липня відбулася презентація Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.

Його співзасновник та керівник Геннадій Друзенко розповів, що медиків схвилювало те, що серед бійців, які були поранені, занадто багато поранених. Приміром, в Іловайську 30% воїнів, які отримали травми, загинули. Тоді як за стандартами НАТО має бутилише 3%. Причина цьому – бійці занадто довго чекали на надання кваліфікованої медичної допомоги.

“Фахова медицина має бути якомого ближче до лінії оборони. Не поранених бійців треба треба везти до медиків, а медиків – до поранених. Тоді ми вирішили створити перший медичний батальйон. Це було у вересні 2014-ого року”, – розповів Друзенко.

У лютому 2015-ого року вони почали працювати також з цивільним населенням Донбасу, проводити виїзні обстеження, надавати медикаменти. Внаслідок цього багато мешканців змінили свої погляди на проураїнські.

Пізніше мобліьні бригади шпиталю почали діяти далі від фронту. На Хмельниччині вони провели кардіоскринінг серед 22 тисяч населення. Шпиталь використовує у своїй роботі провідні винаходи українських науковців. Наприклад, компактний кардіограф четвертого покоління, передову технологію зварювання судин.

Загалом, за півтора роки у шпиталі пропрацювали 200 медиків, які мали 7 тисяч пацієнтів.