Марина Білінська: «Я, насамперед, – захисник своєї країни»

У День Збройних Сил України анестезіолога Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова Марину Білінську нагородили відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в АТО». 

171206_Bilinska_Award

Марина – анестезіолог-реаніматолог із 16-річним стажем – працює в Сумській міській клінічній лікарні № 1. Приєдналася до ПДМШ влітку 2015 року. З того часу відпрацювала на сході 11 ротацій. Усі 11 – на передньому краї, в медеваку, лікуючи й рятуючи наших захисників. Це саме вона була в тій бригаді, що евакуювала пораненого українського бійця з нерозірваним набоєм від автоматичного станкового гранатомета в нозі.

Сьогоднішня нагорода – не перша за цей час. Рівно рік тому Марина отримала пам’ятний нагрудний знак від командира 30-ї Окремої механізованої бригади, а в липні цього року – нагрудний “Знак пошани” Міністерства оборони України. Має також відзнаку МО «За сприяння ЗСУ».

І хоча сумська лікарка вважає, що хизуватися нагородами не на часі, вона зізнається, що отримати відзнаку було, звичайно, приємно. На прохання якось це прокоментувати, навела свою найулюбленішу фразу: «Я, насамперед, – мужик, а вже потім – маленька слабка дівчинка. І я, насамперед, – захисник своєї країни, незважаючи ні на які обставини, а вже потім – просто мирний житель».