Наливайченко вимагає від Генштабу офіційного залучення ПДМШ до надання медичної допомоги воїнам на передовій

_IVA5875Генштаб нарешті має взяти на себе відповідальність та легалізувати роботу медиків-волонтерів ПДМШ ім. Пирогова, заявив лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко під час спільної прес-конференції з медиками-волонтерами ПДМШ ім. Пирогова в ІА “УНІАН”.

“3 швидких, 30 медиків-волонтерів тільки Першого добровольчого медичного шпиталю перебувають на фронті просто зараз. Медики, знаходячись в окопах, рятують наших військових, допомагають тим цивільним, які зараз живуть у зоні АТО. Тож невже вони не заслуговують на офіційне залучення до сил та засобів АТО?” — наголосив Валентин Наливайченко._IVA6100

Рік тому ПДМШ та Рух “Справедливість” добилися того, що Генштаб спільно з медиками-волонтерами напрацювали схему офіційної співпраці, розповів президент ПДМШ Геннадій Друзенко. “Однак, кожного разу за зміни керівництва Штабу АТО доводиться все розпочинати з чистого аркуша, починаючи з того, що доводити необхідність присутності в зоні АТО медиків-волонтерів. Зараз у нас знову виникли проблеми з підписанням чотиристороннього Меморандуму, який легалізує роботу ПДМШ”, — зазначає Друзенко.

Друзенко також наголошує, що медик-волонтер, на думку влади, це – злочинець, який без дозволу перебуває на режимній території. У свою чергу Валентин Наливайченко зазначив: дивлячись на постійний тиск влади на волонтерів та добровольців, працювати без офіційного залучення в зоні АТО може бути небезпечним та потягнути за собою неоґрунтовані звинувачення, які придумуються, як, на жаль, бачимо зараз, за лічені хвилини.