Наливайченко: «Я переконую партнерів в ЄС підтримати нас у боротьбі з агресором, а у нашій службі розвідки – скандал з російськими паспортами»

Адміністрація Президента несе відповідальність за перевірку кандидатів, які претендують на керівні посади, зокрема в СБУ та контррозвідку.

Про це заявив з Лондона лідер Руху «Справедливість», екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, коментуючи в ефірі телеканалу «112» скандал довкола російських паспортів у родині першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

«Відповідальність за перевірку, зокрема й контррозвідувальну, перед призначенням на високі посади, особливо, які йдуть за указами президента, несе Адміністрація Президента», – сказав Наливайченко, додавши, що в АП є спеціальний відділ, які проводить подібного роду перевірку.

Крім того, за його словами, президент Порошенко не міг не бачити біографічної довідки Семочка, яка завжди додається до проекту указу при призначенні кандидата.

Наливайченко зауважив, що якраз зараз перебуває у столиці Великої Британії, і скандал довкола російських паспортів у родині контррозвідника негативно впливає на імідж України.

«Уявіть, як мені: я переконую британських партнерів підтримувати нас проти російської агресії, а в керівництві нашої Служби зовнішньої розвідки працюють люди з такими фактами біографії!» – сказав він.

Лідер Руху «Справедливість» переконаний, що у цій ситуації необхідно діяти відповідно до закону.

«Перше – має бути рішення президента про зняття з посади. Друге – людина має пройти об’єктивну контррозвідувальну і правову перевірку. А далі військова прокуратура має сказати фахово і об’єктивно – чи є підстави для кримінального провадження, а тим більше, для звинувачень у державній зраді», – підкреслив Валентин Наливайченко.