Збанацька: «Наша боротьба з монополістами в транспортній галузі триває»

До мене, як до депутата Дмитрівської сільської ради, що на Київщині, звернулися громадяни за допомогою в боротьбі з перевізниками-монополістами. У нас страшна монополія в транспортній галузі. До того ж, наші маршрутні автобуси — це прокурені й розбиті вщент «корита на колесах». Ними користуються мільйони наших громадян!

Про це в ефірі політичного шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявила депутат Дмитрівської сільської ради, член Київської обласної парторганізації Руху «Справедливість» Алла Збанацька.

Вона наголосила, що співвідношення «ціна-якість» узагалі не є адекватним, а тому обурює людей. 22 листопада й 7 грудня цього року під стінами КМДА українці вийшли на протест проти змін у тарифній політиці. Люди вже давно вимагають впровадження комунального транспорту, введення електронних білетів, забезпечення умов користування транспортом для людей із обмеженими можливостями, а також виведення непрозорого бізнесу з тіні.

Новопризначений губернатор Київщини Олександр Терещук декілька днів тому провів виїзну нараду в Обухові, під час якого місцеві жителі порушили проблему необґрунтованого підвищення цін на проїзд. Щоправда, ціни після візиту губернатора знизили на 2 грн. Може, йому потрібно особисто об’їхати всю Київщину, щоб навести лад у цій галузі?

Нагадаємо, що постановою №240 уряд Яценюка відмінив державне регулювання тарифів на пасажирські перевезення, але не зробив нічого для виведення цього бізнесу з тіні. Проблема надто болюча, адже оплата проїзду відбувається виключно готівкою, яку неможливо проконтролювати. Пасажиропотік не обліковується, але саме він є базовим чинником у формуванні тарифів на проїзд. Отож, ціни нам «малюють зі стелі», а це викликає обурення людей, унаслідок чого вони перекривають дороги і влаштовують страйки.

Алла Збанацька зауважила, що надто часто пасажири скаржаться на хамську поведінку водіїв, а особливо тих, що спекулюють на обмеженні в кількісному проїзді для пільговиків та учасників АТО, мотивуючи це тим, що вони можуть перевозити не більше двох пільговиків у день.

Надумані норми є вигадкою, адже вони суперечать ст. 37 Закону України «Про транспорт».

Обіцяна урядом Гройсмана монетизація пільг, яку «переклали на плечі» місцевого самоврядування, не спрацювала, відтак проблема пільговиків наразі є досі невирішеною, а держава перевізникам ці кошти не відшкодовує.

«Разом зі своєю колегою Мариною Дехтяр ми двічі домоглися зниження тарифів, перед цим перевіривши власними зусиллями калькуляцію тарифів і умови законодавчих актів, що регулюють ці питання. Спільно з представниками Державної служби України з безпеки на транспорті ми особисто брали участь у точкових перевірках деяких маршрутів», — пояснює Алла Збанацька.

Вона також додала, що сільський голова Дмитрівської сільради Тарас Дідич доклав максимум зусиль зі свого боку для зниження тарифів та надання безоплатних проїздних квитків для вчителів, працівників дитячого садочку й амбулаторії.

Поточні результати нашої роботи:

  • перевізник ТОВ «Спецінтертранс» знизив тарифи на 2 грн. на проїзд до Києва та між селами на 1-2 грн. з лютого 2017 року (маршрути № 759, №760, №770, №750);
  • перевізник ТОВ «АТН» знизив тариф на 1 грн. на проїзд до Києва з середини квітня 2018 року;
  • 21 листопада 2018 року перевізник ТОВ «Спецінтертранс» повернув ціни до попереднього рівня, хоча 12 листопада 2018 року підняв їх на 3-4 грн.;
  • 24 листопада 2018 року перевізник ТОВ «АТН» знизив тариф на проїзд на 3 грн., хоча 18 листопада відбулося зростання цін на проїзд (маршрут №750).

Влада має знати, що народ — проти, а справедливість — переможе!