Валентин Наливайченко запропонував альтернативу Будапештському меморандуму

На заміну давно порушеному Росією Будапештському меморандуму в Україні розроблено альтернативний проект. Він вже отримав назву “Угода про деокупацію”.

Про це в ефірі ObozTV розповів автор проекту, лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко. За його словами, тільки такий документ може замінити Будапештський меморандум, який в односторонньому порядку був розірваний агресією РФ.

“Нам потрібна міжнародна угода з деокупації українських земель. Вона передбачає виведення військ і спецслужб російського агресора з тимчасово окупованих Донецької і Луганської областей та АР Крим”, – заявив Наливайченко.

Він підкреслив, що цей документ має підписати міжнародна коаліція у складі США і країн-членів ЄС. Підписанти будуть тиснути на Росію, висуваючи їй вимоги про негайну деокупацію Донбасу і Криму.

Порушивши тему розриву договору про дружбу між Україною і Росією, політик також нагадав, що ще в перші дні російської агресії, перебуваючи на посаді голови СБУ, він розірвав усі раніше укладені угоди між СБУ і спецслужбами Росії.

“Між СБУ і ФСБ, між СБУ і Службою зв’язку РФ, між СБУ і Міністерством безпеки Росії. Я відразу запропонував парламенту, ще в кінці 2014 року, призупинити й угоду про дружбу і співробітництво з РФ. Адже яка дружба і співпраця були протягом останніх п’яти років війни?” – обурився Валентин Наливайченко.