Україна має негайно проінспектувати та посилити безпеку своїх закордонних установ, — М. Лубківський (відео)

Безпека наших дипломатів є надважливою і в Греції, і в інших країнах, враховуючи те, що Україна наразі в фактично в стані війни. Головне зараз — комплексна перевірка і посилення безпеки нашої місії в Афінах. Так прокоментував напад на посольство України в Афінах дипломат, радник із міжнародних питань Руху «Справедливість» Маркіян Лубківський каналу «112.Україна»

«Це тривожний сигнал. Враховуючи той факт, що Україна четвертий рік, по суті, у стані війни з РФ, потрібно було з самого початку убезпечити всі наші місії, всіх наших дипломатів, консульських співробітників, які праюють за кордоном. Я сподіваюся, що це зроблено. А якщо ні, то треба негайно провести комплексну перевірку всіх наших закордонних місій на предмет можливих ризиків», — вважає Маркіян Лубківських.

На думку дипломата, потрібно перевірити, в яких умовах знаходяться наші будівлі на територіях інших країн, чи вони надійно захищені, як працюють наші консульські співробітники, чи надійно вони захищені під час консульських прийомів, помешкання українських дипломатів та наших працівників на предмет ризиків, які присутні, враховуючи той факт, що Україна знаходиться у специфічному становищі.

«Потрібно комплексно підійти до цієї проблеми і діяти фахово. Перевірити безпеку наших дипмісій, а не перевіряти дипломатів на психічну відповідність», — наголосив Лубківський.

Також дипломат зауважує: хто були нападники — має встановити слідство, яке, за його інформацією, проводиться зараз грецькою стороною. Дуже важливо, щоб наші дипломати, які працюють сьогодні в Афінах, буквально в щогодинному режимі зараз попрацювали із колегами, щоб, насамперед, було посилено безпеку нашої місії в Афінах.