Гонтарєва має бути негайно допитана антикорупційними органами, — Наливайченко

Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко закликав негайно допитати голову НБУ Валерію Гонтарєву у справі виведення мільярдів доларів із України.

«Банкір третього тисячоліття» Валерія Гонтарєва і відповідальні особи ICU мають бути негайно допитані українськими органами правосуддя, зокрема антикорупційними, у справі виведення з України 1,5 млрд доларів США», — написав політик на своїй сторінці у Фейсбук.

Наливайченко наголосив, що йдеться про систематичне зловживання владою і виведення грошей в офшори по кількох епізодах.

«Ще на початку квітня 2016-го року мною було оприлюднено документи про використання Гонтарєвою та її оточенням вкрадених в українців грошей для оплати послуг лоббістів задля «промоції успіхів уряду та голови НБУ». Цей та інші епізоди уже стали предметом розслідування з боку наших партнерів», — зазначив він.

За словами лідера Руху «Справедливість», Гонтарєва має відповісти не лише за виведення з України коштів режимом Януковича, а і за інші згадані офшорні оборудки, а також і за знецінення гривні та, відповідно, зубожіння людей.

«І хоча на прикладі Гонтарєвої ми бачимо, як безкарність породжує нові злочини, переконаний, що справедливе покарання є неминучим і невідворотнім»,- наголосив Валентин Наливайченко.

Він також навів уривок з ефіру одного з українських телеканалів від 8 квітня 2016 року, де вже йшлося про звинувачення на адресу голови НБУ.