Транспортний колапс: чи бути комфорту та безпеці на дорогах Київщини?

Щоб навести лад в загальній картині, потрібно змінювати деталі. Україна потерпає від багатьох проблем, тож варто спочатку визначити ключові проблеми областей, проаналізувати та знайти шляхи їх подолання. Без такої дорожньої карти, хапаючись то тут, то там, системно проблеми не вирішити. Рух В. Наливайченка «Справедливість» більше року спілкуючись з українцями зі всіх регіонів України, допомагаючи та підтримуючи кожного, хто звернувся до юристів та волонтерів партії, перечитавши офіційні паспорти регіонів, міст, сіл та районів, проаналізувавши інформацію, що подають регіональних медіа, склав так звану «Мапу біди».

Аби озвучити найболючіші проблеми регіонів, причини та їхні наслідки і шляхи їх вирішення, журналісти-волонтери Руху підготували ряд статтей. Починаємо з Київщини.

Kyiv_traffic_jam

Останніми роками в Київській області гостро повстали проблеми стану мережі автомобільних доріг та продуктивності транспорту. Вони включають в себе декілька основних аспектів:

  • стан доріг існуючої мережі;
  • низька щільність доріг в далеких від Києва населених пунктах;
  • затори на дорогах на під’їздах до міста;
  • зношеність транспортних засобів громадського транспорту.

Основне питання в тому, що реальної транспортної моделі розвитку Києва та області не існує. Сьогодні фактично зруйновані цілі сегменти громадської транспортної інфраструктури міста та області, зокрема, система трамвайного і тролейбусного сполучення, автошляхи забиті переповненими і аварійно небезпечними маршрутками, не вирішені питання створення розвантажувальних автопортів для великогабаритних фур, відсутня необхідна кількість паркінгів на під’їздах до столиці, відсутні багаторівневі розв’язки в містах-супутниках. З іншого боку, навколо Києва йде масова житлова забудова.

zatory-2017-02-06

За даними операторів мобільного зв’язку, щоденно в столицю на роботу прямують більше 558 тисяч осіб. Такий потік людей обумовлений тим, що промисловість, сільське господарство та сфера послуг Київського регіону майже знищені і люди шукають роботу в столиці. Тому нині існуючі дороги, що ведуть до столиці, просто захлинаються потоками транспортних засобів, які щоденно прямують з населених пунктів області до міста вранці і в зворотному напрямку – ввечері. Такий наплив людей призводить до перенавантаження мережі доріг, зниженню швидкості транспортного потоку, збільшенню кількості ДТП, руйнуванню дорожнього покриття.

Мешканцям Київської області вкрай необхідні нові під’їзди до столиці. Ще й досі не добудовано велику кільцеву дорогу. І вже наразі йдеться про будівництво нової кільцевої дороги біля Новоукраїнки.

Існуючі ділянки Київської окружної дороги не відповідають традиційним уявленням про неї через розташовання на ній великої кількісті світлофорів. До того ж, жодна з ділянок окружної дороги не перетинає Дніпро. Окрім того, через відсутність нормальних стосунків між керівництвом Києва та області, землю під добудову кільцевої не було зарезервовано. У результаті — більшість земель опинились в приватному володінні. Тому на сьогоднішній день увесь величезний транзитний транспортний потік крупногабаритних вантажних автомобілів проходить центральними трасами Києва, завдаючи місту великої шкоди.

Відповідно до всіх генеральних планів, необхідно добудувати ще два мости – в районі Обухова і Конча-Заспи. Фактично, Київ потребує навіть не чотирьох, а шести нових мостових переходів.

Окремо варто зазначити про велику розбіжність між позицією фахівців із містобудування та політичними й корисливими рішеннями міської та обласної влади, які у багатьох випадках мають популістський характер, що позбавляє Київську область нормальних перспектив подальшого розвитку.

Вирішенням транспортного колапсу Київської області є співробітництво для вирішення основних проблем:

  • проблем доріг та інженерних комунікацій,
  • координація громадського транспорту міста та приміських населених пунктів
  • узгоджене планування розвитку територій Київської агломерації та міста Києва.

cam95

І головне: фінансування. Бо як доходить справа до виділення коштів — їх ніколи не вистачає у повному обсязі. Не вистачає тому, що чиновники їх просто крадуть з бюджетів – як міського, так і обласного. Та й податки платити в українську казну не дуже хочуть. Та що там про чиновників говорити, якщо цим на весь світ «прославився» сам особисто президент Порошенко.

Київська обласна організація Руху «Справедливість» вже майже рік бореться з чиновниками, вимагаючи забезпечити киян та мешканців області нормальними умовами проїзду на приміських та міських маршрутах і адекватною вартістю проїзду дорогами Києва і області. Маємо певні успіхи, але необхідне залучення широких верств населення.

Тож приєднуйтеся до команди Руху «Справедливість»!

Автор: А. Збанацька, М. Дехтяр