Швидка допомога від рівнян рятуватиме життя захисників України на передовій. Волонтери вже доставили її до місця призначення

У Києві волонтери з Рівного передали Першому добровольчому мобільному шпиталю ім. М. Пирогова (ПДМШ) автомобіль швидкої допомоги, придбаний на кошти Рівненської обласної організації Руху В. Наливайченка «Справедливість» і завантажений медикаментами, теплими речами, продуктами харчування, зібраними рівнянами для наших бійців на фронті.

Передача автомобіля ПДМШ відбулася в день, коли добровольчий шпиталь святкував третю річницю свого створення. Медики-добровольці на чолі з президентом ПДМШ Геннадієм Друзенком, лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко, представники ЗМІ — День народження святкували разом.

Ідея придбати швидку для ПДМШ виникла у батька чотирьох дітей, підприємця, активіста Руху «Справедливість» із Рівного Дмитра Громенка, після того, як у вересні цього року він був учасником ротації ПДМШ – місяць працював водієм-санітаром бригади медичної евакуації. 

1111111144

Як він розповів, ініціативу підтримала обласна організація Руху «Справедливість», яка виділила кошти на придбання швидкої в Польщі та забезпечила її доставку в Україну. Останнє виявилося зовсім не легкою справою. За інформацією від Валентина Наливайченка, через спротив бюрократів доставка і розмитнення забрали більше двох місяців.

25188593_1795992087139263_70638261_n

Разом із Дмитром цю ідею реалізували його друзі Сергій Новак, Ігор Романчук і Борис Александропуло. Вони відремонтували автомобіль, укомплектували його, а також оголосили серед рівнян збір харчів, теплих речей і ліків для наших захисників.

«Ми опублікували список потрібних медикаментів, а люди самі купували їх і приносили нам», – розповідає Дмитро.

«Якщо завдяки цьому автомобілю вдасться врятувати хоча б одного воїна, будемо вважати, що нашу місію виконано», – підкреслив доброволець. Він також додав, що ця автівка – перша, але не остання: «Нам уже зараз підшукують за кордоном автомобілі швидкої допомоги, і ми будемо так само разом з Рухом «Справедливість» збирати кошти на придбання цих автомобілів, бо на передовій їх не вистачає».

Звертаючись до журналістів під час церемонії передачі швидкої, Валентин Наливайченко сказав про медиків-добровольців: «Ми щасливі тим, що «Справедливість» разом з ними… Люди, яких ви бачите, це ті, кому має належати влада в охороні здоров’я в Україні, які пройшли через фронт і зрозуміли найголовніше: не можна красти в українській медицині, а можна і треба фахівцям – українським лікарям – дати гідну зарплату, гідне фінансування. Усе інше вони зроблять так, як треба».

777777777777

Як зауважив Геннадій Друзенко, на четвертий рік війни на фронті досі критично бракує медичного транспорту: «Приміром, медики 28 бригади, що працюють на «нулі», мріють не те, що про нормальну швидку – в них немає навіть сумнозвісних «буханців» – медичних УАЗиків, знятих з випуску за 5 років до того, як Україна стала незалежною. Тому кожна карета швидкої допомоги, що виїжджає на фронт, наразі на вагу золота. І тому ця автівка вже сьогодні вночі вирушить на Схід до нашого побратима Олександра Гагаєва [віце-президента ПДМШ із взаємодії зі Збройними Силами України та іншими збройними формуваннями], що керує підрозділами медеваку ПДМШ, які рятують життя і здоров’я наших захисників на ділянці фронту від Гранітного до Красногорівки».

Друзенко також подякував партнерам і побратимам з Руху «Справедливість» за «такий чудовий подарунок до триріччя ПДМШ».

IMG_20171208_172102303-big

«Шкода тільки, що ця швидка мала вже два місяці працювати в АТО, але державна бюрократія проявляла чуда винахідливості, аби спочатку не впустити автівку в Україну, а потім не дати її полагодити, обладнати та відправити на фронт – аж до обшуків в гаражах наших рівненських друзів і замовних сюжетів на рівненських телеканалах з поливанням їх брудом. На жаль, війна на два фронти – проти внутрішнього та зовнішнього ворога триває. Але ми обов’язково переможемо!» – сказав керівник добровольчого шпиталю.

Станом на 12:00 неділі автівка дісталася до Костянтинівни (Донеччина), де рівненських волонтерів зустрів Олександр Гагаєв. З Констянтинівки нова швидка медеваку виїхала безпосередньо на передову.

25286889_1795992237139248_335451711_n