30-а ОМБр: «ПДМШ – боєздатна одиниця бригади»

30-а окрема Новоград-Волинська Рівненська механізована бригада на своїй сторінці Facebook опублікувала допис, присвячений медеваку Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.

Наводимо текст допису повністю:

ПДМШ

«На війні без них ніяк!

Вони – це медики-добровольці, ті, хто найчастіше бачить смерть… Вони разом з янголом-охоронцем видирають бійців з її лап. Вони перемагають смерть, забираючи хлопців з її цупких обіймів.

Підрозділи 30-ї окремої механізованої бригади вперше зустрілися з бригадами медеваку ПДМШ (Перший добровольчий медичний шпиталь ім. Пирогова) взимку 2015, коли під час важких боїв на Дебальцівському напрямку доводилося 24 години на добу займатися пораненими і, нажаль, вивозити загиблих. Разом з медиками бригади вони боролися за життя та здоров’я кожного бійця, який потрапляв до людей з червоним хрестом на рукаві. Впродовж всього часу виконання бойових завдань на Світлодарській дузі та на Волноваському напрямку медичні машини з жіночими іменами «летіли» туди, де була потрібна допомога. Не раз «Ратауніца», «Зірка», «Ірочка», «Ластівка», як скажені, ганяли по дірявих дорогах дебальцівської траси, розривали нічну темряву спалахами маячків та звуками сирен на трасі Донецьк-Маріуполь, працювали під обстрілами ворожої артилерії, надаючи бійцям віру в порятунок.

Тільки за три місяці літа 2016 року, бригадами MedStar Медевак ПДМШ врятовано більше ніж 20 життів військовослужбовців 30-ї ОМБр, за що п’ятеро медиків-добровольців нагороджено особистою відзнакою командира бригади.

Бригада знову в районі виконання завдань. Медики-добровольці теж з нами. За час співпраці, вони, беззаперечно, стали частиною нашої бригади. ПДМШ – це ще одна боєздатна одиниця 30-ки.

Дякуємо, що ви з нами і просимо Бога, щоб роботи для вас не було».