Як врятувати тисячі життів на Рівненщині?

431a39a-38862a7-pesticides

Сьогодні на Рівненщині гостро постала проблема з украй незадовільною екологічною ситуацією. Одна із головних причин тому — використання шкідливих пестицидів місцевими агропідприємствами. Вирішити її намагаються активісти Руху “Справедливість” на Рівненщині на чолі з керівником обласної організації Анатолієм Сидоруком. Доєдналися до активістів Руху і тамтешні пасічники. До Міжнародного дня боротьби з пестицидами, який відзначають у світі 3 грудня, вони організували спільну акцію під стінами обласної ради, щоб депутати звернули увагу на цю проблему.

«Сьогодні рівень онкозахворювань в південних районах Рівненської області у два рази вищий, саме там великі агрохолдінги використовують велику кількість пестицидів. Я, як огроном, вам точно і відповідально кажу: сою обробляють 11 раз за сезон пестицидами, соняшник — 6-7 раз», – розповідає Анатолій Сидорук.

В Україні більшість агропідприємств використовують пестициди для боротьби зі шкідниками при вирощуванні сільськогосподарської продукції. Однак, не всі аграрії користуються дозволеними хімікатами. У результаті, через надмірне використання пестицидів люди труяться, худоба та бджоли – гинуть, а величезні плантації посівів – занепадають.

Рівне Справ щодня 7

«Замість того, щоб знищувати тільки бур’яни, шкідників і таке інше, на сьогоднішній день пестициди використовуються для знищення загалом України. Держава сьогодні займає перше місце в Європі за смертністю і головна причина – пестициди», –  коментує ситуацію голова Спілки пасічників Рівного і Рівненського району Богдан Лимар.

Керівник Рівненської обласної організації Руху В. Наливайченка “Справедливість” на Анатолій Сидорук звернувся до обласних депутатів із проханням створити тимчасову комісію, яка контролюватиме використання шкідливих хімікатів агропідприємствами.

Рівне Спр щод

«Просимо звернутися до Кабміну та Міністерства охорони здоров’я з вимогою заборонити використання на території України пестицидів на основі ацетохлору, використання якого заборонено в усіх країнах Європи, і навіть у Росії. Затвердити на сесії Рівненської обласної ради 20-тикілометрову буферну зону навколо міста Рівне, в якій буде прописана заборона на масове внесення пестицидів в агропідприємствах», — наголосив Анатолій Сидорук.

Чи підтримали обласні обранці цю ініціативу, яка може зберегти життя та здоров’я тисячам жителів Рівненщини, стане відомо пізніше. Тоді, коли депутати створять тимчасову комісію. Відповідно, активісти Руху “Справедливість” готові всіляко сприяти у вирішенні цієї нагальної проблеми та залучати для цього фахових експертів.

Рівне Справ щодн 1