Спільна перемога: Ольга Сімонова отримала український паспорт

Сьогодні військовослужбовець Збройних Сил України Ольга Сімонова отримала український паспорт. Більш ніж рік тривала боротьба за прийняття її в українське громадянство, розпочата Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. М. Пирогова та Рухом Валентина Наливайченка «Справедливість».

У цій боротьбі тендітної, але сильної духом жінки з державною махіною на її бік стали політики, медіа, громадські активісти, народні депутати, в.о. міністра охорони здоров’я та омбудсвумен. Ольга — громадянки РФ, приїхала в Україну з Челябінська наприкінці 2014 року. А вже у квітні 2015-го почала працювати парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ у зоні АТО. Через бюрократичну тяганину дівчину могли депортувати до Росії, де їй загрожувала тюрма.

19149068_10154785967913412_4559016890859406625_n-750x500

«Місяці публічного тиску на владу, підтримка ЗМІ, бюрократична тяганина та відписки з Банкової…», — згадує президент ПДМШ Геннадій Друзенко. У липні 2016-го медики-добровольці Шпиталю, відзначені державними нагородами, публічно звернулися до Президента України з проханням надати Ользі українське громадянство. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписала офіційне клопотання до глави держави прийняти Ольгу до громадянства України, після чого дівчина подала відповідну заяву до Державної міграційної служби.

У січні цього року пакет усіх необхідних документів потрапив до АП, звідки його швидко повернули до ДМС без розгляду по суті. Тож 20 лютого Геннадій Друзенко та лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко провели спільну прес-конференцію, під час якої виступили з вимогою надати українське громадянство Ользі Сімоновій і притягнути до відповідальності винних у зволіканні з розглядом цього питання.

_IVA5904

Копітка робота та тиск на владу не прининялися ні на день. Про те, що Ольгу було прийнято до українського громадянства згідно з Указом Президента України від 17 березня, стало відомо лише в середині червня з відповіді очільника АП Ігоря Райніна на запит народного депутата Сергія Власенка. Три місяці жодний чиновник АП не потурбувався про те, щоб повідомити Ольгу.

«Ольга — боєць і буквально виборола громадянство у байдужих чиновників. Рух «Справедливість» вважає, що саме такі люди, як медик ПДМШ, а нині — боєць ЗСУ Ольга Сімонова заслуговують мати український паспорт. Таких людей ми завжди будемо підтримувати і допомагати їм», — наголосив лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко, вітаючи Ольгу з отриманням паспорту України.

Simonova_Passport

Геннадій Друзенко на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні написав: «Звичайно, приємно було сьогодні обмити паспорт нашої посестри, яка символічно перетворилась з Ольґи (Оlga) на Ольгу (Olha). Але чому (чому !!!) стільки людей півтора роки мало воювати за те, аби паспорт громадянина України отримала етнічна росіянка, що зробила для України більше, аніж уся адміністрація президента разом узята??? Коли вже нарешті ми зробимо в Україні державу для людей, а не людей для держави?».

Однак історія Ольги доводить: разом переможемо у боротьбі за справедливість.