Захистимо своїх дітей від свавілля чиновників

Під  таким гаслом пройшла акція протесту під Києво-Святошинською райдержадміністрацією. Близько сотні обурених мешканців мешканців Вишневого, Боярки, Святопетрівського, Крюківщини, Гатного та Капітанівки. Підтримали людей і інформаційно, і своєю присутністю на акції активісти Київської обласної організації Руху В. Наливайченка «Справедливість» на чолі з керівником Костянтином Бєдовим. Активістів вимагали покарати винних у випадку, що стався 11 липня цього року, коли турнік, розташований на території ЗОШ № 2 (м. Вишневе) впав на дитину та в інциденті, що стався 13 липня під час чергової сесії Гатненської сільської ради, коли депутат Києво-Святошинської райради від БПП Олександр Паламарчук схопив за вухо неповнолітнього місцевого активіста Сергія Чагарова.

Фото, де політик схопив хлопця за вухо, облетіло практично всі ЗМІ України. Далі – більше. Рукою депутат стиснув шию школяра і попередив, що той буде битий. Брат Паламарчука, член виконкому Гатнянської сільської ради вдарив хлопця по обличчю. Колеги-депутати пропонували відбити голову хлопцю просто на сесії Гатненської сільради. Всі ці дії зафільмовані на відео.

Неповнолітньому Сергію Чагарову, який висвітлює дерибани сільської ради Гатного, систематично погрожують політики та називають його місцевим Гонгадзе. Стосовно цього інциденту було відкрито кримінальне провадження за статтею № 125 ККУ — нанесення легких тілесних ушкоджень.

17 липня с. Гатне провели виїзне засідання регламентної комісії Києво-Святошинської райради. На ньому громада мала вирішити подальшу долю Олександр Паламарчук як депутата, якого вже виключено з провладної партії. Рятуючи свою заплямовану репутацію, Олександр Паламарчук публічно вибачився перед Сергієм і пообіцяв, що більше такого не трапиться.

Викликає обурення той факт, що в декларації Олександра Паламарчука відсутні доходи, це потребує ретельної перевірки Національним агентством запобігання корупції (НАЗК). Відповідно, постає питання щодо задекларованого автомобіля Lexus 2007року: за які кошти він був придбаний, якщо, згідно відкритих джерел, у депутата відсутні доходи з 2010року?

Позиція жителів Гатного у виступах виявлялась неоднозначною: частина громади села зібралась підтримати потерпілого Сергія Чагарова, а інші – депутата Олександра Паламарчука.

Ми можемо критикувати владу, бо вона там — десь далеко, адже це не в очі — говорити правду. Ми бачимо політиків та можновладців з екранів телевізорів, “перемиваємо їм кістки” досхочу, а от своїх представників влади – депутатів, яких обираємо — критикувати якось “не з руки”, бо все зав’язано на особистих стосунках. А стосунки часто переплітаються і тоді вже кривдник ніби й не кривдник, а “СВІЙ ДЕПУТАТ”!

Як бачимо, представники влади та депутати не тільки не захищають інтереси дітей, а ще й порушують їхні права, завдаючи моральної та фізичної шкоди. Якщо ми будемо мовчати, вони, відчуваючи безкарність, будуть і надалі змушувати нас почуватись безпорадними.

Згідно Міжнародної Конвенції ООН про права дитини, яка є частиною законодавства України та містить 54 статті про права дитини, їх дотримання є одним із пріоритетних напрямів роботи Уповноваженого з прав дитини.

Дитині важче себе захистити, на відміну від дорослого, тому захист прав дитини відбувається через інститут Уповноваженого з прав дитини. В Україні нажаль є гострою проблема безпеки дитини, де грубо порушуються її права, дитина не може пікетувати, не може написати заяву до поліції.

Питання безпеки дитини повинно посісти провідне місце у внутрішній та зовнішній політиці України». Необхідно переглянути положення Кримінального, Кримінального процесуального, Цивільного процесуального кодексів щодо запровадження ефективних механізмів захисту дитини. Ми повинні запровадити обов’язкову норму про право дитини мати державного захисника – як в кримінальному, так і в цивільному судочинстві.
Автор: Алла Збанацька, Марина Дехтяр