Геннадій Друзенко: «Ольга Сімонова заслужила українське громадянство потом і кров’ю»

DSCN5512Тривала боротьба за прийняття в українське громадянство росіянки Ольги Симонової увінчалася успіхом – позавчора вона отримала довідку «про реєстрацію особи громадянином України» згідно з Указом Президента України від 17 березня 2017 року № 67/2017. Про це на спільній прес-конференції в УНІАН у четвер повідомив Президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко, продемонструвавши журналістам копію довідки.

«Завершилася наша тривала боротьба за громадянство для нашої посестри Ольги Симонової, яка свого часу була медиком-волонтером ПДМШ, а сьогодні вже майже рік – військовослужбовець Збройних Сил України», – сказав Друзенко.

Разом з ним у заході взяли участь лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко та водій-санітар ПДМШ і рок-музикант Андрій Антоненко (Riffmaster).

Друзенко стисло ознайомив присутніх з історією цієї боротьби, яка розпочалася ще в квітні минулого року, і до якої долучилися стратегічні партнери шпиталю – рух «Справедливість», а також політики, медіа, громадські активісти, народні депутати, в.о. міністра охорони здоров’я та омбудсвумен. Він наголосив, що Ольга отримала громадянство за особливі заслуги перед Україною. «Вона дійсно на це має право, бо полила цю землю потом і кров’ю», – зауважив керівник ПДМШ.19512481_10154817664768412_882465407_n

«Здавалося б, треба тільки порадіти за Ольгу, за нас, оскільки ми тепер маємо в Україні на одну достойну громадянку більше, але не обійшлося без великої ложки дьогтю», – продовжив Геннадій Друзенко. Він звернув увагу журналістів на те, що президентський указ про громадянство був підписаний ще 17 березня, і три місяці жодний чиновник не потурбувався повідомити про це Ольгу. Дізналися про це випадково – з відповіді очільника Президентської адміністрації Ігоря Райніна на депутатський запит, поданий на прохання керівника ПДМШ.

«Це порушує проблему цінностей, за які ми воюємо. Звичайно, ми живемо, воюємо, помираємо за український прапор, за Україну. Але не менш актуальним є питання змісту та вмісту цієї українськості. Бо насправді європейськість полягає не тільки і не стільки в безвізі, не тільки й не стільки в асоціації та навіть не у формальному членстві в Євросоюзі. Вона полягає в тому, що держава служить людині, а не навпаки», – зауважив Друзенко.

«Ми бачимо, скільки нам ще потрібно воювати проти рудиментів та атавізмів радянськості всередині української держави, яка перейшла на українську мову, підняла жовто-блакитний прапор, але не змінюється по своїй суті», – підкреслив Геннадій.

За словами Валентина Наливайченка, «підтримка Олі для нас була дуже важливою. Завдяки медіа, громадським активістам від Ужгорода до Дніпра та Запоріжжя ця справа набула величезного розголосу».

Громадянка РФ Ольга Сімонова приїхала Україну з Челябінська наприкінці 2014 р. У квітні – вересні 2015 року вона працювала парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ у Бахмуті та Луганському Донецької області, а також Попасній на Луганщині. До цього була медиком-добровольцем у підрозділі «Північ», батальйоні ПСМОП «Золоті ворота», а з вересня 2015 р. до березня 2016 р. – у полку «Дніпро-1». Має статус учасника бойових дій. Контракт із ЗСУ підписала восени минулого року.

20 лютого 2017 р. керівник ПДМШ Геннадій Друзенко та лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко провели спільну прес-конференцію, під час якої виступили з вимогою надати українське громадянство Ользі Сімоновій і притягнути до відповідальності винних у зволіканні з розглядом цього питання.