Костантин Бєдовой: «Валентин Наливайченко, насамперед, — Лідер, який має відповідний фах і досвід…»

IMG_3107— Ви повернулися в політику?
— Так. Я повернувся. Як старий бойовий кінь не зміг утриматися від звуків бойової труби. Маючи світогляд, бачення ситуації і бажаючи добра Україні, не втримався поза активною діяльністю. Тепер от керую Київським обласним осередком Громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість». Вхожу до політичної ради цієї партії .

 

— А навіщо тоді йшли з політичної арени?
— Чому йшов і чому повернувся ? 14 липня 2015 року я пішов з партії і достроково склав з себе депутатські повноваження в знак протесту проти поглинання «УДАРу» , якому я віддав п’ять невозвратних років життя і боротьби , політичним проектом Петра Порошенка. Я ризикував волею, майном, здоров’ям і навіть життям в боротьбі за кращу долю країни в лавах партії, яку знищили, не спитавши думки загальної більшості партійців. Моя уява про честь вимагала чітко зафіксувати свою позицію, що і було зроблено. Більше того, я публічно пообіцяв не брати участі у виборах до місцевих рад у 2015 році та закликав колег дати можливість прийти новим людям. Я слова свого дотримався. Але замість нових, професійних і патріотичних людей прийшли трохи перефарбовані «Нові обличчя», «Наш край» та інші спільні проекти Банкової та представників «Партії регіонів». Адже втікли одиниці. Решта, як це вже було після Майдану 2004 року, через договорняки зберегли владу і вплив. Виклик прийнято! Як казали вікінги: Ver thig! Her ek kom! (Стережися ! Я йду!)

— Як вважаєте, будуть дострокові вибори?
— Спілкуючись з людьми на місцях, бачу страшенну лють, недовіру народу і несприйняття влади вцілому. У будь-який момент це може дати поштовх до хвилі насильства. Достатньо згадати захоплення обладміністрацій після затримання блокуючих ОРДЛО. Тому політичний шлях розв’язання конфлікту вважаю меншим з двох зол. Моя відповідь — так! Дострокові вибори практично невідворотні.

— Будете балотуватися в народні депутати?
— Якщо люди нам повірять і підуть за нами, — так. Звісно, якщо рідна партія висуне.

— Хто для Вас Наливайченко?
— Для мене Валентин Наливайченко, насамперед, — Лідер, який має відповідний фах і досвід для досягнення цілей Революції гідності 2014 року, наведення порядку в державі, подолання корупції, зміни суспільної угоди. Нагадаю, що ми живемо у парламентсько-президентській республіці, де президенту делеговані повноваження у напрямках національної безпеки і оборони, правоохоронній і дипломатичній сферах. Суттєве економічне зростання неможливе без виконнання гарантом Конституції вищезгаданих обов’язків саме керуючись інтересами країни а не власного бізнесу. За такими преорітетами має жити державний діяч, яким я знаю і бачу Валентина Наливайченка.

— Які відносини у Вас із Віталієм Кличком?
— З Віталієм Кличком відносини спокійні. З ознаками взаємоповаги. Це стосунки людей, які знають одне одного чи не більшу половину життя. Людські стосунки …

— Конфлікт із нардепом Сольваром вичерпаний?
— З Русланом Сольваром після тривалої публічної сварки зустрілися по-чоловічому, тобто віч-на-віч. Друзями після зустрічі ми не стали, але питання по суті вирішили. Його земляк пішов з роботи. Як з’ясувалося згодом, на посаду керівника патронатної служби МОЗу. Українські реалії …

— Політика відображається на Ваших рідних, вони не проти?
— Політика, безумовно, дуже впливає на родину. Дим згарищ Майдану та відрядження до АТО в 2014-2015 роках сильно вплинули на стан мого здоров’я. Влітку 2016 року я переніс важку операцію. Вимушений постійно витрачати тепер час на медицину. Тобто, крім спаленого ресторану, розбитої вандалами могили мого сина, вилитого на мене бруду, я заплатив високу ціну — здоров’я. Незважаючи на це, моя велика родина, нагадаю, я — батько чотирьох дітей, мене підтримує і розуміє, за що я безмірно вдячний!

— Порошенко не виправдав сподівання народу?
— Коли ви запитали про Порошенка і чи виправдав він довіру і сподівання людей, я навіть розгубився. Важко повірити в те, що ще лишилися люди, які можуть відповісти на це питання: «Так». Звичайно, цей бізнесмен, який мав можливість увійти в новітню історію України як Великий державний діяч і батько нової суспільної угоди, змарнував все, до чого мав відношення. Остаточну оцінку його діяльності на вищій державній посаді дадуть прийдешні покоління. Для мене він — чи не найбільше в житті розчарування …

— Майдан-3 буде чи, все ж таки, підемо іншою дорогою?
— Не дай БОЖЕ нам новий Майдан! Не можуть ліки бути гіршими і більш небезпечними для організму, ніж хвороба! Люди не просто злі. Вони вже на межі кривавого самосуду. А це — пряма загроза існуванню нашої держави. Ще раз кажу: вибухобезпечну громадсько-політичну ситуацію треба виправляти у політико-правовий спосіб.

— Ви повернулися в політику, а Вашим бізнесом хто будет опікуватися?
— Відносно бізнесу повідомляю: у мене майже не лишилося бізнесу як такого. Янукович про це подбав. Тому опікуватись, по-великому рахунку, немає чим. А рештками зможе займатися дружина або старша дитина.

— Політика — це метод захисту бізнесу?
— Сьогоднішня українська політика є засобом захисту бізнесу олігархів і їхніх прислужників. Для людини, яка має на меті зміну суспільної угоди і служіння народу, наявність власного бізнесу, скоріше, несе загрозу …

— Наливайченко — самостійний чи він об’єднається з Саакашвілі або з Тимошенко, Ваша думка?
— Відносно планів Наливайченка краще спитати у самого Валентина Александровича. Як член команди я бачу в ньому самодостатнього державного діяча. Ми проголосили про своє окреме бачення і програму дій на політичному просторі України і готові запропонувати себе суспільству. На мою особисту думку, об’єднання можливі тільки з патріотичними силами, які ничим себе не заплямували. Але на політичній раді подібні варіанти не розглядалися.

— Ви бачите себе в ролі держуправлінця першого рангу, наприклад, Міністра?
— У зв’язку зі станом здоров’я , я не готовий до надмірних навантажень. Тому не бачу себе на перших ролях. Я колись говорив молоді, що готовий прийти в парламент з місією, після втілення якої бізнесмени втратять мотивацію йти до законотворчого органу. Парламентар має особисто реєструватись і бути, в робочій час, присутній на робочому місці. Забов’язаний голосувати, тим самим відпрацьовуючи народну довіру і зарплатню! Люди обирають собі не панів, а найманих працівників… Готовий повторити свої слова. Відчуваю сили і натхнення опікуватись проблемами Київської області. Якось так .

— Якщо так, то яка галузь Вам ближче? Чим би хотіли займатися і що там змінити?
— Як правник можу бути затребуваний в галузі права. Як багатодітний батько волів би займатись проблемами сімей, дітей, соціальним захистом. Як колишній спортсмен розумію проблематику фізкультури і спорту, здорового способу життя. Із задоволенням займався би проблематикою охорони здоров’я і довкілля. Проблемами людей з обмеженими можливостями. Це я вже як пожиттєвий інвалід кажу.

— Ваша команда, хто в ній… які задачі?
— В мою команду входить багато порядних і фахових людей, тому згадувати або всіх, або нікого. Тому, користуючись нагодою, хочу висловити слова щирої подяки команді, яка в важкий для мене час хвороби підтримала і не дала впасти! Про наші завдання — вище все сказав. Можу лише додати, що кожен із нас є невід’ємною частинкою України, її народу. Тому зичимо державі і людям тільки добра!

— Ваша головна ціль?
— Моя головна ціль? Виростити своїх дітей гідними людьми і громадянами в успішній Україні.

— Компромат на Вас є?
— У наявність компромату на мене не вірю. Свого часу Віктор Гвоздь, тоді начальник ГУР МО України, висловив мені недовіру. Я тоді одразу попросився на поліграф, який пройшов. Питання до мене одразу відпали, а з Віктором Івановичем досі підтримую дружні стосунки. Так само я і сьогодні готовий бути абсолютно відкритим і щирим. Звичайно вигадати і поширити який небудь бруд можуть. Але я до цього вже звичний …

— А у Вас компромат на когось є?
— У мене компромату купа, (ред. — посміхаеться). Краще мене не зачіпати ;)))

— Политика — брудна справа? чи це — штамп?
— Політика дійсно брудна справа. Особливо наша. Але хтось має нарешті вичистити авгиєві конюшні? Я готовий вирішити це питання.