Міжнародна траса Київ-Чоп поринула у темряву

Міжнародну трасу “Київ – Чоп” у народі вже охрестили «дорогою смерті». Майже місяць автомобілі рухаються тут в повній темряві. ПАТ «Київобленерго» припинило постачання електроенергії на відрізку від межі м. Києва до межі Житомирської області. Правда, перед відключенням вручили ДП «Київське обласне дорожнє управління» попередження про припинення подачі електроенергії – звісно за борги, які становили на той час — 1 041 569,91 грн. Натепер ця сума вже змінилася, бо частину боргів вдалося погасити, але обленерго стоїть твердо на своєму – звісно, монополіст «може стати в позу» :«вранці гроші – ввечері світло». Гроші для них певно важливіші за життя тих людей, які гинуть на дорозі. Відсутність освітлення на даній швидкісній міжнародній трасі спричиняє нове зростання аварійності та травмованості учасників дорожнього руху.

55 - копия

Згідно рейтингу, який був підготовлений Управлінням безпеки дорожнього руху за 2015 рік щодо кількості ДТП і смертей у них, міжнародна траса М 06 «Київ-Чоп» займає в ньому перше місце, як найнебезпечніша. Літо закінчилося, світловий день скоротився, а інтенсивність руху транспорту в темний час доби збільшилась. Нещодавно замість ліквідованого ДАІ на автодорогах почала працювати патрульна поліція. Питання відсутності освітлення напряму пов’язане з безпекою руху, про що мала б інформувати патрульна поліція та всі причетні до цього служби. Але судячи з того, що наша поліція тільки нову форму демонструє, то висновок один — проблеми водіїв поліцейських не обходять. Прикро й те, що екс-губернатор Київщини Мельничук М.Д. не переймався цим питанням. А в час «міжвладдя», коли ще не призначено нового голову КОДА – тим більше – нема кому звернути увагу на ситуацію, що виникла. Виходить, що всім байдуже, і навіть державі, бо вона є власником магістралі, а Служба автомобільних доріг у Київській області є розпорядником бюджетних коштів, що йдуть на утримання доріг.

22

Чи є правовий вихід із цієї ситуації? Спробуємо розібратися, чому вимкнули зовнішнє освітлення проїзної частини магістралі, та хто винний у ситуації, що виникла.
Фінансування дорожньої галузі йде через Державне агентство автомобільних доріг України, яке щорічно формує «Паспорт бюджетної програми автодоріг» та передає його на затвердження в Міністерство фінансів України. Державною казначейською службою України згідно затвердженого Паспорту перераховуються визначені та затверджені ним фінанси на рахунки Служби автомобільних доріг, яка займається управлінням коштами та є замовником дорожніх робіт у регіонах. Відповідно до чинного законодавства України та згідно Державного стандарту України (ДСТУ 3587–97) «Безпека дорожнього руху» Служба автомобільних доріг в Київській області повинна була своєчасно перераховувати отримані з Держказначейства кошти згідно підписаного договору на електропостачання своїй структурній одиниці ДП «Київське обласне дорожнє управління», а управління відповідно фактичних показників використання електроенергії та процентовок повинно було ці кошти перенаправити на філію Києво – Святошинського ДЕУ, яка має прямий договір на електропостачання з ПАТ «Київобленерго».

3 серпня цього року ПАТ «Київобленерго» вручило «Попередження про припинення подачі електроенергії» ДП «Київське обласне дорожнє управління», в якому було зазначено про те, що у разі несплати заборгованості в сумі 1 041 569,91 грн. згідно Договору №2154 від 31.07.1997р. електропостачання буде припинено в 10-00 09.08.2016р., що надалі було й виконано, бо борги сплачуються поетапно, і натепер сплачена лише частина боргу.

Депут Зверн. Гаврилюка по тр Киъв-Чоп_2 Депут Зверн. Гаврилюка по тр Киъв-Чоп_3 Депут Зверн. Гаврилюка по тр Киъв-Чоп_1 1 2