«Судова реформа — як результат знищення державності», — В. Голенищев

Європейський суд з прав людини нещодавно презентував нову пошукову систему — SOP — State of Proceedings, яка дозволяє кожному дізнатися на якій стадії знаходиться його заява. Система надає інформацію про всі справи, призначених до розгляду судової формацією і не є анонімними. Для пошуку необхідної справи знадобиться лише її номер. Натомість судовій системі України до такого дива ще далеко. Навіть ті онлайн-сервіси, які функціонують, не захищають громадян від нечистих на руку чиновників. Керівник Дніпропетровської обласної організації Руху В. Наливайченка «Справедливість» Вячеслав Голенищев взагалі вважає, що в тому вигляді, в якому проходить реформа зараз – це результат знищення державності. 13898192_1044927982289276_923399164_o

 Форма правління в України передбачає наявність трьох основних гілок влади: законодавчої, виконавчої і судової. З 2014 року в Україні почався розпад та знищення державності. Це проявляється в тому, що всі три гілки влади в Україні були узурповані президентом Петром Порошенко. Законодавчу владу було узурповано олігархатом України за підтримки президента та прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Виконавча влада теж була узурпована президентом, шляхом призначення свого близького друга на посаду прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, вважає Вячеслав Голенищев. Запевняє: слова ці не голослівні, не взяті ним зі стелі. Саме у той відрізок часу він, як помічник депутата тоді ще Дніпропетровської міської влади допомагав людям врегульовувати земельні питання. В тому числі і через суди.

Остання та не менш важлива гілка влади – судова. Так, 2 червня цього року Верховна Рада України прийнялаЗакон України «Про судоустрій і статус суддів». «Перші негативні факти прийняття цього Закону були помітні вже на процедурі його прийняття, а саме: відповідно до ст. 113 Закону України «Про регламент Верховної Ради України» обговорення за скороченою процедурою не допускається при розгляді проектів кодексів та інших законопроектів, у яких кількість статей, пунктів більше сотні. Але узурпована законодавча влада проект Закону приймає в першому читанні, за основу і в цілому не зважаючи на те, що вказаний проект Закону містить 160 статей!» — коментує керівник Дніпропетровської обласної організації Руху В. Наливайченка «Справедливість».

Найбільш цікавими в конституційних поправках у частині правосуддя є «Перехідні положення», а зміни судової влади затягнуться на три роки. Відповідно п. 6 «Перехідних положень», до 31 січня 2017 року президент України зберігає за собою право створювати, ліквідовувати і реорганізовувати суди, що є прямим прикладом узурпації судової влади в Україні. «Порошенко, певно, знає про свої невисокі рейтинги підтримки серед населення України, тому дія цього Закону в частині ліквідації і створення судів буде продовжуватись до кінця строку перебування при владі Порошенком. Пунктом 11 по термінах розбивається введення в дію поправок про представництво в судах. Пізніше — з 1 січня 2020 року — буде обмежено адвокатами і прокурорами представництво органів державної влади і місцевого самоврядування», — зауважує громадсько-політичний діяч.

Отже, підсумовуючи все вище наведене, можна зробити висновок: останню незалежну гілку влади – судову — узурповано з подачі саме президента. І якщо зараз на це заплющити очі, важко уявити, чим це може обернутися для України вже у найближчому майбутньому, резюмує Вячеслав Голенищев.