17 липня 2014 року терористичний злочин агресор скоїв проти України і всього цивілізованого світу, — Наливайченко

Сьогодні два роки від трагедії, яка забрала життя сотень людей з 10 країн світу. МН 17- найстрашніша авіакатастрофа в історії Європи та України. Про це написав у своєму Фейсбуці лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

Він нагадав, що вже 19 липня 2014 СБУ оприлюднила знімки пересування системи «Бук-М1» територією, підконтрольною сепаратистам. Установку привезли з Росії за день до катастрофи і повернули вночі після збиття лайнера. Українські експерти змогли вказати навіть точку ймовірного пуску — в районі міста Торез. Згодом, саме ця версія була підтверджена усіма міжнародними дослідниками.

«Ціллю терористів був російський пасажирський літак «Аерофлоту», знищення якого мало спровокувати в Росії громадське обурення й сплеск ненависті до України. Якби було збито літак «Аерофлоту», жертви і уламки впали б на територію, контрольовану силами АТО. У горілчаних головах військового командування РФ так «гібридизувалося» виправдання військового вторгнення РФ відразу після катастрофи. 17 і після цього 18 липня ватажки терористів очікували введення збройних сил Російської Федерації. «Нова Росія» на тілах загиблих людей. Новий «порядок» з колорадською стрічкою на російських градах і буратінах»,- нагадав екс-голова СБУ
Наливайченко нагадав, що на посаді голови СБУ організував розслідування та домовився з міжнародними партнерами. Все для того, щоб український суд публічно покарав винних у знищенні мирного літака.

«Зараз розслідування теракту має завершити Україна. Маємо організувати та провести публічний суд. Гіркину і його поплічникам має бути оголошено про підозру українськими слідчими. Суд в Україні має взяти в роботу всі матеріали, напрацьовані міжнародною групою з розслідування теракту. Насамперед Україною, Нідерландами, Малайзією, Австралією», — підкреслив політик.

Він укотре наголосив: Україна має ініціювати відкрите судове засідання у цій справі, широко залучити міжнародних слідчих та прокурорів, свідків, родичів жертв терористичного акту: «Такий підхід дасть змогу в українському суді за міжнародної підтримки довести і вину безпосередніх виконавців — військових РФ і їхніх поплічників — Гіркіна та його банди, а також керівництва РФ. Слід розуміти, що це зобов’язання нашої держави за Європейською конвенцією про боротьбу з тероризмом (ETS N 90)».