Офшорну тему гальмує президент,- політологи

22 червня Печерський районний суд Києва зобов’язав Генпрокуратуру зареєструвати заяву лідера громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентина Наливайченка про розслідування бізнесу високопосадовців в офшорних компаніях за кордоном. У експертному середовищі впевнені: цю справу будуть гальмувати по вказівці президента.

«Юрій Луценко починає зі схем часів Януковича. Цього в першу чергу очікували люди після перемоги Майдану. Далі поступово просуватиметься до нинішнього часу. Але, щоб взятися за керівників нинішньої влади, йому потрібна політична воля», — каже політолог Олександр Кочетков.

У минулому році в серпні Валентин Наливайченко звертався в правоохоронні органи з вимогою розслідувати можливу причетність народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка до зареєстрованої на Британських Віргінських островах компанії «Інтраком Менеджмент ЛТД». Лідер Руху «Справедливість» говорив: щомісячно через банки Австрії, Латвії, Вірменії вона проводила фінансові операції на $ 100-300 тис. Власник «Інтраком» — заступник гендиректора компанії «Рошен» Сергій Зайцев.

«Західні партнери, спонсори нашої економіки, вимагають не красти і боротися з корупцією, — продовжує Олександр Кочетков. — Наливайченко каже про те ж. Щодо самих позовів — нічого відбуватися не буде. Тому що з юридичної точки зору роботу з офшорами не заборонили. Однак слід перевіряти, чи законно виводили гроші за кордон. Адже могли ховатися від податків. Це потрібно розслідувати. Генпрокуратура представляє державу в судах і спостерігає за слідством. Але його веде Національне антикорупційне бюро. ГПУ тільки допомагає».

Прокуратура відкриє справу. І навіть буде вдавати, що розслідує, коментує ситуацію відомий філософ Сергій Дацюк. «Але таку справу ніколи не доведуть до кінця. І ніхто не буде відповідати за скоєне. Навіть ті, хто розстрілював людей на Майдані. Така у нас поки держава. Офшорна тема спускається на гальма в парламенті на замовлення президента. Ніна Южаніна (голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики – ред.) затягує закон про деофшоризацію і робить його практично фейковим», — говорить він.

Луценко нічим не кращий за попередній прокурора, продовжує Дацюк. Він — найближчий соратник Порошенка. Тому резонансних справ розслідувати не буде.