«Гірники Доннечини підуть на Київ», — шахтарі

Шахтарі Донеччини бастували. Уже більше трьох місяців працівники шахт «1/3 Новогродівська», «Росія» та «Україна», які входять до складу Держпідприємства «Об’єднання «Селідоввугілля», не отримують зарплатні.

Пікетувальник жаліються: їх проти волі відправляють у неоплачувані відпустки. І це при тому, що шахти працюють, добувають вугілля, виконуючи держплан, але грошей чомусь не має.

Керівництво Держпідприємства пояснює: винуватці — у Києві, бо вони свою роботу роблять, а грошей не дає держава. Та і вугілля, мовляв, нікому продавати. Хоча обурені гірники акцентують увагу на тому, що  40катонні фури під покровом ночі завантажуються на шахтах та вивозять вугілля у невідомому напрямку.

«Селідоввугілля» – містоутворююче підприємство, завдяки якому виживають Селидове, Новогродівка, Українськ та Горняк. Зараз ситуація у містах на грані катастрофи, бо життєдіяльність цих міст залежить від гірників, а точніше — від їхньої платоспроможністі. А на сьогоднішній день вони – в рядах боржників за комунальні послуги, бо банально, кажуть: немає зарплатні – немає нічим платити.

На забастовку вийшли як гірники, так і їхні родини. Вимога одна: не дати їм загинути голодною смертю! У людей, які працюють під землею по 12 годин на добу, бракує грошей навіть на їжу, тож часто-густо на роботу йдуть без обіду.

Підтримати гірників, які не переметнулися на сторону сепаратистів і працюють на користь України, прийшли активісти Донецької обласної організації громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» на чолі з керівником Миколою Стрепоченком. Він, ставши перемовником між керівництвом та працівниками шахт, запропонував створити ініціативну групу та вирішувати питання на національному рівні. Від кожної з шахт оберуть актив – по 7-8 чоловік, які разом із керівниками шахт і об’єднання «Селідоввугілля» та представниками Руху «Справедливість» поїдуть до столиці. Адже іншого виходу, як їхати до Міністра вугільної промисловості та вирішувати це питання на вищому державному рівні немає, впевнені гірники. За інформацією ж Миколи Стрепоченка, зараз у профільному міністерстві про проблему, що виникла на Донеччині, не знають.

Нагадаємо, що аналогічна ситуація вже була у 2014 році. Тоді поки справа не дійшла до Міністерства ніхто нічого з заборгованостями вирішити не зміг.