Каталонія – урок для України – Лубківський

«Європейський союз не ослабне, навіть незважаючи на загрозу каталонського сепаратизму, а от Україна повинна розраховувати насамперед на себе», про це в ефірі «Радіо Свобода» заявив координатор Руху «Справедливість», Надзвичайний та Повноважний посол Маркіян Лубківський.

«Буде включена задня передача, і Каталонія не продовжить свій шлях до незалежності. Треба віддати належне жорсткій позиції Мадрида, який із самого початку кризи розгубився, можливо, на декілька годин, але зараз повністю контролює ситуацію, поставивши Каталонію по суті перед вибором», — заявив він.

На запитання, які висновки з ситуації з Каталонією має зробити Україна, враховуючи реакцію сусідніх країн на мовну статтю нового закону про освіту, Лубківський зазначив, що владі треба уже серйозно подумати над тим, як врегулювати ситуацію навколо закону про освіту і проявити жорсткість, міцність у питанні функціонування української мови. В той же час. необхідно розпочати цивілізований діалог із національними меншинами для того аби забезпечити їхні права, не порушуючи при цьому права Українців.

Стосовно нашої зовнішньої політики, він підкреслив що перш за все — вона має бути такою ж виваженою як і внутрішньоукраїнський діалог. «У сучасному світі важко «пройти між крапельками» і не варто між крапельками ходити. Однією з ключових помилок української диполоматії було коли президента переконали, що треба підтримувати одного кандидата на президентських виборах в США і це не могло не відбитися на українсько-американських відносинах», — підсумував Лубківський.