Алло, ми шукаємо губернатора…

Президент оголосив конкурс на заміщення посад голів 10 райдержадміністрації та одного — Миколаївській — облдержадміністрації. Ще раз іншими словами: вперше український губернатор буде обраний за відкритим конкурсом. (А незабаром, мабуть, конкурс чекає і Житомирську область — на початку тижня її губернатор Сергій Машковський подав у відставку). На жаль, поки мало хто розуміє, як це насправді буде відбуватися. У соцмережах (перевірено особисто) на цю новину реагують однотипно: вважають найбільш ймовірним форматом такого конкурсу «Хто більше заплатить». Але стривайте, давайте не поспішати з висновками …

За порядком, встановленим Кабміном відповідно до прийнятого навесні Законом «Про державну службу», кандидати в губернатори і голови РДА, якщо у них все в порядку з поданими документами, пройдуть три етапи відбору. Перший: перевірка знань законодавчої бази у вигляді тестування за комп’ютером або в письмовому вигляді (для «губернаторського» конкурсу — тільки за комп’ютером). Хто здавав тести в ДАІ, приблизно розуміє, про що йде мова. Хто здавав тести в ДАІ «не зовсім чесно» розуміє, про що йде мова, ще краще.

Але якщо навіть ми говоримо про повну відсутність фальсифікацій, то необхідно знати, що конкурсант, який правильно відповів на всі 40 тестових питань, і конкурсант з 32-ма правильними відповідями отримають однакову кількість балів — по два. Втім, про бали — розмова окрема.

Другий етап: рішення ситуаційних завдань, пошук ефективних дій у запропонованих комісією ситуаціях. Порядок Кабміну зазначає, що цей етап потрібен для об’єктивної оцінки ділових якостей і професіоналізму, хоча очевидно, що оцінка такого «відкритого» завдання — справа суб’єктивна.

Нарешті, суть третього етапу — співбесіди — напевно, не підлягає додатковій розшифровціЯк бачимо, можливість для дійсно об’єктивної і неупередженої оцінки невелика. Тоді як для протилежних «маневрів»: маніпуляцій, «зрізання» кандидатів — простору досить.

Цікаво й інше: кожен кандидат за все три етапу може набрати сумарно всього-то 6 балів. Тобто ймовірність набору однакової кількості балів (6-ти або 5-ти) кількома кандидатами відразу — дуже велика. Кабмін, звичайно, передбачив і цю ситуацію. У цьому випадку вибір переможця, а також конкурсанта, який посів друге місце, повністю переходить до конкурсної комісії, т. Е. До звичайного голосування.

Давайте вгадаю слово, яке крутиться у вас зараз на язиці: «Профанація» …